Zbs Alfaçelik: “Kanal İstanbul Çelik Şehir Olsun!”

Zbs Alfaçelik: “Kanal İstanbul Çelik Şehir Olsun!”

Karadeniz ile Marmara denizinin arasına yaklaşık 45-50 km uzunluğunda ve 25 metre derinliğinde yapılacak olan Kanal İstanbul’un üzerinde altı tane köprü bulunacağını belirten Rıdvan Murat, “Bu köprülerin inşasında yapısal çelik firmalarına büyük görev düşecek. Ayrıca kurulacak olan yeni şehrin yeni teknolojiyle yani çelik yapılarla inşaa edilmesi gerekir.” dedi.

Zbs Alfaçelik İnşaat Sanayi Genel Müdürü Rıdvan Murat, Başbakanın bugün açıkladığı ‘Çılgın Proje’ Kanal İstanbul’un yapısal çelik sektörünün büyümesine olumlu katkı sağlayacağını söyledi. Karadeniz ile Marmara denizinin arasına yaklaşık 45-50 km uzunluğunda ve 25 metre derinliğinde yapılacak olan Kanal İstanbul’un üzerinde altı tane köprü bulunacağını belirten Rıdvan Murat, “Bu köprülerin inşasında yapısal çelik firmalarına büyük görev düşecek.

Ayrıca kanalın etrafında yerleşim yerleri oluşturulacak. Tüm bunlar yapılırken yapısal çelikten kullanılması gerekir. Bu yeni şehir çelik şehri olur. Unutulmaması gereken en önemli unsur Türkiye’nin deprem ülkesi olduğu gerçeğidir. Bu nedenle bundan sonra yapılacak tüm binalar depreme dayanıklı inşaa edilmeli” dedi. Yapısal çelik firmalarının depreme dayanıklı, hızlı ve çevreci projeler yaptığını belirten Rıdvan Murat, sektör ve firma olarak hayata geçmesi durumunda projenin her alanında hizmet verebileceklerini söyledi.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *