Yapıları Mimari Harikalara Dönüştürmek İçin Tasarladı

YAPILARI MİMARİ HARİKALARA DÖNÜŞTÜMEK İÇİN TASARLANDI

Yapılarda tavan mimarisi ezelden beri büyük önem taşıyor. Doğru tasarlanıp ustaca uygulanan tavan tasarımlarıyla yapılar, mimari harikalara dönüşüyor…

Aspen, Armstrong ve Ecophon gibi uluslararası asma tavan pazarına yön veren iki dünya markasının Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek mimarlara, ‘Canopy’ isimli asma tavan görünümlü sihirli değneği armağan ediyor.

Canopy asma tavalarla tavanlar silik, donuk ve boş alan hüviyetinden sıyrılıyor ve yapıların en önemli, en gösterişli öğesi konumuna geliyor.

Canopy asma tavan sistemleri sunduğu farklı boyutları ve çoklu-kademelendirme seçenekleri mimarlara tasarım oyunları sunarak, tavanlara üçüncü boyutu getiriyor.

Dışa, içe doğru bükülebilen, dairesel, altıgen ve ya birbirlerine paralel olarak konumlandırılabilen Canopy asma tavan sistemleriyle yaratıcılık sınırları zorlanıyor, mimari tasarımlar yeni boyutlar kazanıyor.

Aspen’in ülkemiz mimarisine armağanı Canopy asma tavanlarıyla yaratıcılığınızı konuştururken, mekanın akustiğini güçlendirin, ortamdaki gürültü seviyesini düşürün…

Canopy asma tavan sistemleri görsel anlamda sunduğu performansına ek olarak, yüksek oranda ses absorbe etme yetisiyle mekan içerisindeki gürültüyü ciddi ölçüde azaltıyor. Bu sayede mekan içerisinde konuşulanlar daha rahat anlaşılıyor, arka fonda oluşan gürültü de son buluyor.

Sistem ortama sağladığı akustik desteğe ilaveten, ışığı da % 90 oranında yansıtma özelliğiyle ortamları daha aydınlık ve ferah kılıyor, böylelikle kurumlar enerji tasarrufu da sağlıyor.

Estetik, işlevsel ve pratik.

Doğrudan ana tavana ya da mevcut asma tavanın altına monte edilebilen Canopy asma tavan sistemleri oldukça pratik bir şekilde monte, de monte oluyor. Sistem, her tasarıma uyumlu hazır modüler setler halinde bulunuyor ve proje hesaplama zamanını ortadan kaldırıyor.

Aspen, alanında dünya devi olan Armstrong ve Ecophon’un sayısız prestijli yapıya uyguladığı Canopy asma tavan sistemlerini ülkemiz yapı sektörüne sunmasıyla yapılarımız, mimari harikalara dönüşmeye başladı. Sistem, hastaneler, alışveriş merkezleri, ofisler, havaalanları, fuarlar gibi yapılar için hayat kurtarıcı niteliğinde.

Aspen, Canopy ile farklı kıldığı yapılardan bazıları;

Türkiye projeleri

IBM

Novartis

Ekonomi Üniversitesi

Soyak

TAV

İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *