Toplu Taşıma Yolu Uygulaması Başladı

bus line

Toplu Taşıma Yolu ( Bus Lane )

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplu taşımayı rahatlatmak ve arttırmak için planladığı “Toplu Taşıma Yolu” (Bus Lane) uygulaması bugün başladı…

Toplu Taşıma Yolu’na park eden araçlar çekici tarafından otoparka götürüldü. Şerit ihlali yapan sürücüler sık sık uyarıldı, bazı sürücülere ceza kesildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Toplu Taşıma Yolu” (Bus Lane) uygulaması bu sabah saat 07.00’den itibaren uygulanmaya başlandı. Uygulama ilk olarak pilot bölge olarak seçilen Millet Caddesi- Topkapı-Aksaray ve Şirinevler-Mahmutbey yolunda gerçekleştirildi. Uygulama trafiğin yoğun olduğu hafta için sabah 07.00-10.00 ile akşam 16.00-20.00 saatleri arasında yapılacak. Bunun dışında diğer araçların kullanımına açık olacak.

Uygulamanın ilk gününde trafik polislerinin de yol boyunca görev başında olduğu görüldü. Toplu Taşıma Yolu’nda park edilen araçlar çekiciler tarafından otoparka götürüldü. Şerit ihlali yapan sürücüler sık sık uyarılırken, bazı sürücülere ceza kesildi. Uygulamanın ilk saatlerinde İETT otobüslerinin duraklara rahat girip çıktığı dikkat çekti.
kaynak: hürriyet.com.tr

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *