Schindler Elektrik Tasarruflu Asansörler

men-glasselev2

Türkiye’nin geri dönüşümlü ilk ve tek konut projesi olarak dikkat çeken Solarkent, tasarruflu asansör sistemleri ile site sakinlerine avantaj sunuyor…

Türkiye’deki site tipiğ konut projelerinde ilk kez Solarkent’de uygulanan, Schindler tarafından üretilmiş akıllı toplama ve yönlendirme sistemine sahip asansörler, yüzde 25’e varan oranlarda elektrik tasarrufu sağlıyor.

Dünyada ve Türkiye’de en yaygın bakım ve teknik servis ağına sahip İsviçreli asansör firması Schindler tarafından Solarkent’te uygulanan Miconic 10 asansör sistemi, geleneksel asansör sistemlerine göre yüzde 25 oranında elektrik tasarrufu sağlama özelliğine sahip.

Proje genelinde toplam 16 adet yüksek, 3 adet düşük hızlı sansör bulunuyor. 4 bloğun her birinde saniyede 2,5 m hızında hareket eden 4 asansör yer alıyor. Böylelikle her yolcuya bir servis olanağı sağlanmış oluyor.

Solarkent’in tasarruf ve kazanç konsepti kapsamında, solar oaneller aracılığıyla elektrik üretilmesinin ve akıllı asansörlerin yanı sıra daha pek çok farklı çalışma var.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *