Orhan Irmak Tasarımları…

Türk tasarım dünyasına büyük bir heyecan getirecek olan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri‘nin logo ve kurumsal kimlik tasarımı Orhan Irmak Tasarım tarafından hazırlandı. Kırmızı- Beyaz renklerde ve anahtar imgesiyle dikkat tasarımlarda Orhan Irmak Tasarım ekibi, üreticiler için ihracatta, markalaşmada, rekabette tasarımın altın değerinde bir anahtar olmasından yola çıkmış. Anahtara yapılan vurguiçin ekip: “Bir evin anahtarı, bir arabanın anahtarı, bir şehrin anahtarı… Birçok sembolik anlamı olan anahtar genel olarak kazanım ve güç ile beraber anılır.
Bu açıdan Design Turkey ismi, Türkiye ve tasarım ifadelerinin ön plana çıkarılması kadar, içindeki “Key- anahtar” ifadesi sayesinde, bahsi geçen sembolik anlamları da barındırıyor. Özellikle Türk markalarının yurt dışındaki pazarlarda iyi tasarım algısı ile beraber yer alabilmeleri için ödül ismi İngilizce olarak belirlenmiştir” diyor.
Design Turkey logosunun farklı alanlardaki kullanımlarında, metinsel anlamı kadar güncel ve modern şekli ve anahtarı sembolize eden ikonu ile dikkat çekici bir forma sahip olması hedeflenmiştir.

Bununla beraber, asimetrik yapısı ile mevcut tasarım yarışmalarının logoları arasında rahatça ayırt edilebilmesi amaçlanmıştır. Amacına ve hedefine uygun bir sonuç ürünü ile karşımıza çıkan Orhan Irmak Tasarım dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından biri olan, uluslararası Red Dot tasarım ödüllerinde, ambalaj tasarımı alanında “En İyilerin En İyisi / Best Of The Best 2007” ödülü sahibi.
Firma bugün birçok yerli ve yabancı markaya tasarımın çeşitli alanlarda hizmet vermekte.
www.orhanirmak.com

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *