Omletistanbul’dan İki Yeni Mimari Aydınlatma Tasarımı

Omletistanbul tasarım ofisi’nin İkizler Aydınlatma için tasarladığı iki yeni armatür serisi ORION ve VELA, ilk olarak Frankfurt’ta düzenlenen Light+Building Fuarı’nda sergilendi…

İkizler Aydınlatma, yenilikçi arayışlarla oluşturulan birçok tasarım ürününü kapsayan ve isimlerini takımyıldızlar ve onları oluşturan yıldızlardan alan farklı serilerden oluşan “İkizler Constellations”ı Frankfurt’ta , kullanıcıların beğenisine sundu.

Bu seçkin ürün yelpazesi, ışıkla sanatı bir araya getiriyor.

İkizler Constellations içinde yer alan ürün gruplarından biri de, yeni armatür serisi “Orion”. Mimari ve teknik aydınlatmanın buluştuğu Orion Serisi’nde; sıva altı, sıva üstü, sarkıt, aplik, lambader ve raf uygulamaları mevcut. Omletistanbul tasarım ofisi tarafından tasarlanan ve Bellatrix, Rigel, Alnitak, Alnilam, Mintaka, Saif isimleriyle tanıtılan ürünler, son yıllarda aydınlatmanın mimarı tasarımla olan bütünlüğüne dikkat çekiyor.

Mekânın tasarımı ile uyum içinde olabilecek difüzör seçenekleri sunan Orion Serisi’nde; beyaz, mavi, yeşil, magenta ve kırmızı renkler mevcut. Sıva altı ve sıva üstü uygulamalarda 22, 40 ve 55W’lık çeşitleri bulunan ürünler, isteğe göre farklı boyutlarda da üretilebiliyor. Orion sarkıt, aplik ve ışıklı raf ürünlerinde T5 veya T8 floresan ve LED uygulamaları yapılabiliyor. Siyah veya gri renk opsiyonları; otel, ofis, sinema, alışveriş merkezi ve mağazalarda çarpıcı etkiler yaratıyor.

Omletistanbul tarafından tasarlanan diğer bir ürün “Vela” ise genel aydınlatma için çok şık bir tasarım olarak dikkat çekiyor. Çok ince ve modüler bir ürün olan “Vela” içmekanın boyutuna göre farklı boylarda üretilebiliyor. 1w gücündeki 60 led ile oldukça iyi bir aydınlatma sağlıyor.

2 Yorum Bulunuyor

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *