Nitelikli Bir Ofis Rezidans, Bağcılar Ofis & Rezidans Kulesi

bagcılar ofis

Bağcılar Ofis ve Rezidans Kulesi

Bağcılar Ofis Rezidans Kulesi, Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alan ve ofis, konut ve çarşı fonksiyonlarını barındıran 92.602 metrekare brüt inşaat alanına sahip…

Projede Ayamama Derecesi ve yapı adaları arasında kalan yeşil alanın tasarıma katılması ve taşkın alanındaki su öğeleriyle de zenginleşecek nitelikli bir peyzaj alanı olarak kentle bütünleşmesi hedeflenmiş. Zemin katlarda podyum ve üzerinde yükselen bir kuleden oluşan tipik tasarım anlayışına karşılık projede Ayamama Deresi peyzaj alanı ile bağlanan geçirgen bir yapı oluşturmak hedeflenmiş. Aynı geçirgenliği komşu parsellerle arasında da sağlayan proje bu sayede sürekli yaşayan, davetkar kamusal alanlar oluşturmuş.

Bu sokakların etrafında da az katlı, kent ölçeğinde binalar konumlandırılmış. Sokakları oluşturan az katlı bloklarda ofis ve home ofislerin yer alması sayesinde belirli bir saatten sonra terk edilen güvenliksiz bir yerleşim yerine, her daim yaşayan, aktif, canlı bir mahalle dokusu oluşturulmuş ve sosyal sürdürülebilirlik kriterleri göz önünde tutulmuş.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *