Modern Tasarım ve Ticaret Merkezi Adayı, Ankara

keyport

Keyport Ticaret Merkezi

Ankara’nın hızlı gelişen ve yeni merkezi olöaya aday Ümitköy semtinden Alacaatlı’ya uzanan bulvar üzerinde konumlanan yapı, biri lineer diğeri kare formlu iki ayrı parsel üzerinde projelendirilmiş.

Tasarımda iki parselin bir bütün olarak algılanması önemsenmiş. 17.300 metrekarelik arsada konumlanan yapı, toplam 21.300 metrekare inşaat alanına sahip.
Yapı, yatayda konumlanmış ve açık alanda alışverişi hedefleyen bir ticari merkez. Yatırımın yer aldığı Alacaatlı Bulvarı’nın iki yanında yer alan arsalar, konut olarak planlanmasına rağmen, tümüyle ticari parseller olarak gelişmiş. Bu bölgede projelendirilen konutlar daha ilk kullanıcıların da ticari alana dönüştürülmüş. Bir konut parseli olan bu alanda ticari kullanımlı bir proje yapmak, uygun olmayan tasarım kriterleriyle alanı şekillendirmek büyük güçlükler oluşturmuş.

Bir çok ticari aktiviteye ev sahipliği yapacak yapının brüt beton olan cephelerinde geniş şeffaflıklar ön planda tutulmuş. Yol cephelerin de brüt beton ve çelikle kolon adlı alanlar oluşturulmuş.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *