Mobilya Tasarımında Derin Design Farkı

İnsanlar kıyafetlerine gösterdikleri özeni artık mobilyalarda da göstermeye başladı. Bu talebi karşılamak içinse son zamanlarda bir çok mağaza açıldı. Bir zamanlar görülmemiş parçalar bulabilmek için şehir dışına çıkılırken artık Nişantaşı başta olmak üzere İstanbul’un pek çok yerindeki konsept mağazalardan orjinal tasarımlar bulmak mümkün. Yurtdışından ünlü tasarımcıların ürünlerini getiren bu mağazalarda artık Türk tasarımcıların ürünleri de yer alıyor. 35 senedir bu işin içinde olan Derin ise ismini dünya çapında duyurmuş Türk markalarından biri.

Derin Sarıyer’e markalaşmak için izlenmesi gereken yolu sorduk…
“İsim yapmak istediğiniz alanda bugüne kadar neler yapılmış olduğunu incelemelisiniz. Ancak bu inceleme faslı kesinlikle taklit etme yönünde olmamalı. Bol eskiz çizmeli ya da bilgisayarda denemeler yapmalısınız. İstikrarlı bir çizgi yakalayıp tavır sahibi olmalı, kendi stilinizi yaratmak için çaba sarf etmelisiniz.

İç mimari projelerinde  müşteri için esnek olmak mantıklı olabilir ancak ürün tasarımında iş değişiyor. Tasarımcının kendi yarattığını beğeniyor olması ve gözlerini kapattığında içinin rahat etmesi gerekir. Bu tavır uzun vadede geri dönüşüm kazandırır. Her proje özel, sadece beğendirmek adına kısa süreli başarıların peşinden gidilmemesi gerekir.”

Kaynak: trendsetter

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *