Mimar Michel Rojkind İstanbul’da

Ünlü bir Rock grubunun davulcusu, iflah olmaz kâşif ve Meksiko’dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind, Siemens Ev Aletlerinin ana sponsorluğunda Yapı-Endüstri Merkezi’nin konuğu olarak İstanbul’a geliyor. Konferans, 08 Haziran 2010 Salı akşamı saat 19:00’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleşecek.

40 yılı aşkın süredir yapı ve mimarlık sektörünü buluşturan Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını ilgilileri ile biraraya getirerek, sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamların yaratılmasını amaçlıyor. Bu kapsamda, 2009 yılı boyunca da dünyaca ünlü mimar ve tasarımcıları ağırlayan Yapı-Endüstri Merkezi’nin yeni konuğu Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda Meksikalı mimar Michel Rojkind olacak.

Teknolojik, ergonomik, estetik ve performanslı ürünleriyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Siemens Ev Aletleri, mimarlık ve yapı kültürünün geliştirilmesine yönelik çalışmalarını ünlü kuramcı ve mimar Michel Rojkind konferansına verdiği destek ile sürdürüyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyada da ankastre ürünler pazarının lideri olan ve alanında öncü projelere her zaman destek veren Siemens Ev Aletleri, Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğiyle dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını sektörün önde gelen aktörleri ile biraraya getirmeye önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Meksiko’dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind, aynı zamanda eski bir rock davulcusu ve iflah olmaz bir kaşif. Rojkind, modern yaşamı hedefleyen ve fonksiyonun ötesine geçen deneyimler tasarlarken aynı zamanda her projeyi tüm katmanlarıyla derinlemesine ele alıyor. 2002 yılında kurduğu “Rojkind Arquitectos” bünyesinde çalışan Rojkind, endüstri ürünleri tasarımından yapı ölçeğine kadar birçok örnek vermiştir. 2005 yılında Architectural Record’ un on tasarım öncüsünden biri olarak değerlendirdiği Rojkind, son günlerde Kuveyt, Çin, Singapur, Dubai ve İspanya’daki çok sayıda büyük ölçekli yarışmalara davet edilmiştir. FWD Dergisi’nde teknoloji bölümünün editörlüğünü yapan Rojkind, Ordos, Marcus ve Chernikov başta olmak üzere önemli ödüller kazanmıştır. Yenilikçi biçimler ve çarpıcı renk kullanımı ile Rojkind kesinlikle mimarlık dünyasının izlemeye değer yükselen yıldızlarından.

Michel Rojkind YEM’de “Bulaşıcı Risk” başlıklı bir konuşma yapacak. Meksiko City merkezli ofisinde çalışmalarını sürdüren Rojkind konuşmasında süregelen ekonomik kriz bağlamında tasarım yapmanın güçlüklerinden ve farklı bağlamlara uyum sağlamak için gerekli strateji bilincinin gerekliliğinden söz edecek.

“Bulaşıcı Risk” Konferansı – Michel Rojkind
Tarih : 08 Haziran 2010, Salı
Yer : Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya/İstanbul

Program:
18.30–19.00 Kayıt
19.00–20.00 “Bulaşıcı Risk” Konferansı – Michel Rojkind
20.00-20.20 Genel Değerlendirme ve Soru Cevap

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Kayıt ve detaylı bilgi için www.yemetkinlik.com/rojkind

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *