Materyal İle Farklılaşan Koleksiyon

daniel rode 1

Tasarımcı Daniel Rode’un minimalist ve temel hatlara bağlı kalarak, Fransız mobilya şirketi Roche Bobois için hazırladığı “Spider” koleksiyonu, dolap, yemek masası ve sehpadan oluşuyor. DuPont Corian Glacier Ice (buz beyazı) kullanılarak hazırlanan koleksiyon, Corian’ın farklılık yaratan özelliklerinden yararlanıyor.

Daniel Rode tasarımı masa ayakları ve dolap yanlarında kesişen örümcek ağı benzeri çizgileri ile öne çıkıyor. Tamamen DuPont Corian uygulanarak hazırlanan tasarımlarda vida, metal gibi ek parçalar bulunmuyor, Corian’ın ek yersiz birleşim özelliği ve ısı ile şekillendirilmesinden yararlanılıyor. Sıklıkla kullanılan çizgiler arasında hiçbir şekilde birleşim yerleri görülmüyor.

modern mobilyalar 4

DuPont Corian ısı ile kolay şekillenebilen gözeneksiz yapısıyla tasarımcıların ilk tercihi oluyor. Tasarımcılar DuPont Corian ile tasarımlarını özgürce kurgularken, kullanım kolaylığından destek alıyorlar. DuPont Corian, dokunulduğunda verdiği ipek yumuşaklığı hissi, yüksek dayanıklılığı ve üstün hijyenik performansı nedeniyle Spider koleksiyonu için özellikle seçildi.

modern mobilyalar 3

Daniel Rode’un “Rodia” adını verdiği farklı bir sehpa tasarımında da tercihi DuPont Corian oldu. DuPont Corian Glacier Ice (buz beyazı) kullanılarak gerçekleştirilen “Rodia” yuvarlak köşeleriyle Spider koleksiynu mobilyalarına uyum sağlıyor.

modern mobilyalar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *