“Let’s Stick Together” İstanbul’da

Let’s Stick Together

Brian Ferry ve Roxy Music’in 1976 yılında seslendirdiği “Let’s Stick Together” adlı şarkı bu yıl, disiplinlerarası ve tematik sergiler düzenleyen Belçikalı sanatçı ve tasarımcıların oluşturduğu LABO, 1987 yılında Belçika’nın Hasselt şehrindeki PHL University College İçmimarlık Bölümü öğrencileri tarafından tasarımlarını okul dışında sergileyebilmek amacıyla kuruldu.

1988’den bu yana çeşitli disiplinlerdeki tasarımcı ve sanatçı arkadaşlarıyla yaptıkları tematik sergiler LABO’nun ana çıkış noktası oldu. 2009 baharında, LABO ve Design Flanders büyük bir iletişim ağıyla yüzden ders büyük bir iletişim ağıyla yüzden fazla tasarımcıyla ulaşıp, “walking stick” (baston) projesine katılmaları için onları teşvik etti. Sonbaharla beraber, yaratıcı yaklaşımlardan oluşan bu ilginç koleksiyon; endüstriyel-geleneksel, kavramsal-fonksiyonel, ciddi-güldürücü birçok disiplinle beraber LABO geleneği oluşturmuş oldu. Belçikalı antika baston koleksiyoncusu Frans De Bondt’un değerli bastonlarının dakatılımıyla Let’s Stick Together doğmuş oldu.

Let’s Stick Together sergisine Temmuz ayında Sultanahmet’teki Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ev sahipliği yapacak. Bu sergide Ocak ayında Nienke Van Der Reijden ve Patrick Reuvis tarafından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencileriyle yapılan workshop işlerinin yanında, Aziz Sarıyer, Derin Sarıyer, Luca Proto, Meltem Eti Proto, İnci Deniz Ilgın, Jülide Arslan ve Esra Gülmen gibi Türk tasarımcılarının işleri de yer alacak.

Konuyu Paylaş! Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş