Las Vegas’ta Karışık Bir Tat Mandalay Bay Hotel

Las Vegas’ın en heybetli otellerden biri olan Mandalay Bay’in en üst katında bulunan “Mix Restoran – Launge”, cam cepheleri ile Las Vegas’ın tüm şehre yayılan yaratıcı görsel şölenine gökyüzünden bakıyor. Hiçbir bar, restoran veya lunaparkın kopyası olmayan bu orjınal proje, Las Vegas’ın geleceğine bir an için göz atmamızı sağlıyor. Mix kendi zamanının ötesinde bir restoran – lounge olarak geleceği şimdide yaşatıyor.

Proje Hakkında

Mix in Las Vegas
Mix birbirinden çok farklı 2 atmosferi ve kavramları birleştirmekte; barda “derinlik”, “seksapel” ve iç kısımdaki büyüleyici “kırmızı” restoranda gökyüzü hissi yaşatan, havada asılı “beyazın saflığı” ve “yarı saydamlığı”. İki atmosferin karşılaşması sonucu. Yeryüzünün yanan kalbinden gökyüzündeki su bulutuna doğru hareket etmenize olanak veren ve mekanda birlik sağlayan etkileyici bir dekor ortaya çıkmış.

Lounge
İkiz panoramik asansörlerle teras katına çıkma deneyimini yaşattıktan sonra 300 koltuk kapasiteli oval şeklinde devasa bir Lounge’a giriliyor.Lounge mercan buketi gibi yükselen, magma, ateş veya volkanik patlama görüntüsündeki bir yapı etrafında inşa edilmiş. Patrick Jouin tarafından Mix için yapılan özel bir imza niteliğide bu yapının yerleştirilmesi için bu kulenin çatısındaki özel yapım delikten helikopterle indirilmesi gerekmiş.Bar yapısının içine konumlanan asma kat, kokteyller, partiler ve VIP müşteriler için gece klübü olarak kullanılıyor. Patrick Jouin tarafından tasarlanmış takil masalar ve sandalyeler arasında erimiş kırmızı lav akıyormuş görüntüsü var. Şehre bakan kısımdaki rahatlamanız veya uzanmanız için 30 metre yükseklikte ısıtılmış terasa açılıyor. Diğer yandan pürüzsüz ve pırıl pırıl fiberglas yapısıyla. Daha aydınlık ve lüks “şampanya bar” ortamdaki derinliği dengeliyor.

Restaurant
Mix in Las Vegas’ın harikulade girişi, duvardan sarkan cam boncullarla dolu geniş bir salona açılıyor. Konuklar akşam yemeklerini Murano/İtalya’da el yapımı, üflenerek yapılmış 15 bin adet cam küreden oluşan ve 24 fit uzunluğunda olan avizenin parlaklığı altında yiyorlar. Bu avizenin tasarımı 5 ay, yapımı 3 ay ve 43 fit daire çapında havada asılı olarak yerleştirilmesi 2 hafta sürmüş Yemek salonunun merkezinde, 200 adet aynalı cam baloncuğun bulunduğu şık, deri kaplı, kapitone panelli VIP yemek salonu yer alıyor. Mix Las Vegas yemek salonunun tüm alanına sıralanan camlar Las Vegas ve şeridinin mükemmel manzarasını izleme olanağı veriyor. Bu iki tezat dünya arasındaki eşik her ikisinin özel atmoferini koruyabilmek için tasarlanmış. Devasa büyüklükteki mutfak, restoranın aydınlığını emen ve Lounge’ın karanlığı arasında bir geçiş sağlayan koyu renkli cam duvarlarla çevrilmiş. Koyu renk camları, tek bir lambadan gelen loş ışığı ve çöl manzarasıyla, tuvaletler başlı başına ve yalnız olarak yaşanması gereken bir deneyim. Ayrıca çölün 400 fit üzerindeki terasta, açık havada oturmak serbest!

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *