Koleksiyon’a Good Design Ödülü

Koleksiyon Mobilya’ya Prestijli Good Design Ödülü

Koleksiyon, Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nin verdiği dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Good Design’da, Gerhard Reichert, Heinrich Iglseder ve Koray Malhan tarafından tasarlanan Gala ofis sandalyesi ile Mobilya kategorisinde ödüle layık görüldü.

‘Good Design’ tasarım yarışmasında, ürün ve grafik tasarımların işlevsellik ve tasarım ruhunun yanı sıra teknik özellikleri ve tüketiciye sağladığı fayda ile 25 ayrı kriterde birçok ürün ve tasarım değerlendiriliyor. 1950 yılından bu yana yapılan bu organizasyonun dünya çapında çok saygın bir ünü bulunuyor.

Teknoloji ve tasarım bir arada

Önce Paul Eluard‘ın  sonra da Salvador Dali’nin en önemli esin kaynağı olan ‘Gala‘ nın ismi, Koleksiyon‘un ofisler için hazırladığı yeni sandalye programına da ilham verdi. Ofis sandalyelerinin mekanik ve soğuk yapısının yerini alacak olan Gala, yaratıcı insanların çalışma ortamları için sıcak ve doğal bir görüntü sağlamak üzere tasarlandı. Çalışma ve toplantı alanları için tasarlanan Gala ofis koltuğu, teknolojik detayları, ürün için geliştirilen özel detay ve çözüm önerileri, yenilikçi sırt yapısı ve patentli mekanizmasıyla insana yakın bir estetik kimlikle öne çıkıyor.

Gala‘yı ayırt eden en önemli özelliği, minimum müdahale ile insan vücuduna uyum sağlaması. Sandalyenin organik sırt çerçevesinin kurgusu ve içinde kullanılan patentli örgü kumaş sayesinde, her kullanıcının sırtına özel ve birebir uyum imkanı sunuluyor. Üzerinde hiç bir dikiş barındırmayan, özel bir örgü tekniği ile geliştirilen bu sırt kumaşı, file kumaşlara oranla çok daha yüksek bir dayanıklılığa ve elastik yapıya sahip. Bel desteği seçeneği de bu yapının içinde sunuluyor.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *