Karim Rashid Dupont Corian® Tasarımı İle Milano Tasarım Haftası’nda

kar15

Karim Rashid tarafından DuPont™ Corian® ile tasarlanan akıllı ve sürdürülebilir ev projesi “Smart-ologic Corian® Living” Nisan 2010’da Milano tasarım haftasında Corian® Design Milano Store ‘da sergilenecek. Projede, Karim Rashid’in muhteşem tasarımlarını malzeme tasarımındaki birinci sınıf becerileri ile DuPont™ Corian® tamamlıyor…

Ünlü tasarımcı Karim Rashid, bilim firması DuPont’un işbirliği ile “Smart-ologic Corian® Living” adını verdikleri akıllı ve sürdürülebilir ev projesine imza attı. Karim Rashid’in yaratıcılığı, DuPont™ Corian® ’ın işlevselliğinin sonucu olarak ortaya çıkan akıllı ev projesi 14-19 Nisan 2010 tarihlerinde Corian® Design Milano Store ‘da sergilenecek.

kar01

DuPont™ Corian® ve Karim Rashid’in yenilikçi iç tasarım projesi “Smart-ologic Corian® Living”; gelişmiş yüzey malzemesi DuPont™ Corian®’ın benzersiz özellikleri kullanılarak oluşturuldu. Projede, mutfak, banyo, yatak odası, oturma odası, bahçe gibi evin tüm alanlarının Karim Rashid tarafından yaratıcı bir şekilde yorumlanırken, DuPont™ Corian®’nın benzersiz kullanımı ve tasarım çözümleri de projenin önemli bir parçasını oluşturuyor.

kar02

“Smart-ologic Corian® Living” projesi farklı tasarımının yanı sıra çevreye karşı duyarlı bir proje olarak ortaya çıkıyor. Projede çevresel olarak sürdürülebilir biyo-kaynaklı bileşenlerden ve geri dönüştürülen malzemelerden üretilen DuPont™ Corian®’ın “futuristik tiplerini” (dünyada bir ilk) görmek mümkün.

kar17

Ayrıca DuPont Corian iç tasarım, mimari ve yapı çözümlerinin çevreye verdiği olumsuz etkilerini azaltması ile de biliniyor. Milano tasarım haftasında aynı zamanda üstün estetik ve teknik kalite getiren yüksek teknoloji DuPont ürünleri olan DuPont™ Energain®, DuPont™ Zodiaq® gibi ürünler de sergilenecek.

kar05

Karim Rashid, kendi jenerasyonunun en verimli tasarımcılarından biridir. 3000’den fazla tasarım, 300’ün üzerinde ödül ve 35’in üzerinde ülkede çalışma Karim’in tasarım efsanesini kanıtlıyor.

kar06

Ödül kazanan tasarımları arasında yaygın Garbo çöp kovası ve Umbra için Oh Sandalyesi, Philadelpia’daki Morimoto restoran ve Atina’daki Semiramis otel gibi iç tasarımlar bulunuyor.

kar07

Karim Rashid; Method ve Dirt Devil için demokratik tasarım, Artemide ve Magis için mobilya, Citibank ve Hyundai için marka kimliği, LaCie ve Samsung için yüksek teknoloji ürünler, Veuve Clicquot ve Swarovski için lüks ürünler yaratmak amacıyla bu müşteriler ile birlikte çalıştı. Karim Rashid’in eserleri 20 daimi koleksiyonda yer alıyor ve sanatını dünyanın çeşitli yerlerindeki galerilerde sergiliyor.

kar08

Karim, Red Dot ödülü, Chicago Athenaeum İyi Tasarım ödülü, I.D. Dergisi Yıllık Tasarım Araştırması, IDSA Endüstriyel Tasarım Mükemmellik Ödülünü pek çok kez kazandı.

kar09

kar10

kar11

kar16

5 Yorum Bulunuyor

 • 25 Nisan 2010 | Permalink |

  renklerin ve malzemenin muhteşem uyumu ve tabi ki tasarımcının uygulaması.. çok etkiyelici büyüleyici bir tasarım harikulade..çizgilerin hareketi,birleşimi ve sesi çok güzel tamamlanmış.. ben mimarlık öğrencisiyim,ufkumu açtığınız için teşekkürler sayın karim rashid..

 • abartmayın
  24 Mayıs 2010 | Permalink |

  yahu yine aynı mantık aynı curcuna. anlamadım sizi. abarmayın diyorum.

 • 06 Haziran 2010 | Permalink |

  Gerçekten çok güzel, hayır demem imkansız.Ama sanat olmadığını düşünüyorum.Kendi ellerinle çizdiğin bir eğridir sanat.Bilişim teknolojisinin sonsuz imkanlarıyla tasarım yaratmak, sanaldan öteye gidebilir mi? Arkadaşın dediği gibi, fazla abartmayalım.

 • hkn
  19 Temmuz 2010 | Permalink |

  daha iyidsini yapın abartmayanlar

 • 14 Ocak 2012 | Permalink |

  Acaba bu abartmayalım diyenler Karimin aldığı ödülleri biliyorlar mı?Yaptıklarını slayt olarak bi izlesinler yaratıcılık ve sanatını öğrenirler.
  Hatta Türkiye’ye geldiğinde konferansına gitmelerini de tavsiye ederim.Ufukları açılır,bakış açıları da.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *