Kalitesiz Parkeler Kanserojen Maddeler İçeriyor!

Kanserin Üzerine Basmayın!

Dikkat! Kalitesiz ve ucuz parkeler yoğun biçimde kanserojen maddeler içeriyor…

Sağlıklı ürünler denildiğinde akıllara ilk, yediğimiz içtiğimiz, tükettiğimiz gıda maddeleri geliyor ancak, son yıllarda yapılan araştırmaların sonucu, yaşamımızda yer alan tüm ürünlerin sağlığımızı ciddi ölçüde etkilediği yönünde.

Durumun ciddiyetini kavrayan birçok ülkenin satışını yasakladığı, başta menşei belirsiz parkeler olmak üzere birçok ürün maalesef ülkemizde satılıyor.

Özellikle uzak doğudan gelen, ucuz, kalitesiz, parke görünümü kazandırılmış zemin kaplama ürünleriyle ekonomi yapayım derken sağlığınızdan olmayın.

Sağlıklı bir hayat sürmek için başta, sağlıklı ürünlerle dekore edilmiş bir yaşam alanına sahip olmalısınız.

Yaşam alanlarımızın çok büyük bir bölümünü kaplayan, gün boyu temas halinde olduğumuz parkeleri seçerken iki kere düşünmeli ve iyice araştırmalıyız. Dünyanın birçok ülkesinde yasaklı olan, menşei belirsiz parkeler maalesef ülkemizde satılıyor. Bu parkelerin, kimler tarafından ne şartlarda üretildiği bilinmiyor. Bu ürünlerin içerisinde yoğun bir biçimde bulunan ve son derece kanserojen olan ‘formaldehit’ maddesi ise insan sağlığı için çok büyük tehlike arz ediyor.

E1, TSE, ISO gibi yeterlilik belgelerine sahip ender firmalardan biri olan Dendro’nun tavsiyesi; bir ürünün sağlıklı ya da sağlıksız olduğunu anlamak için, ürünün ve firmanın tüm yeterlilik belgelerini görün. Yeterlilik belgeleri olmayan ürünleri kesinlikle yaşam alanlarınıza sokmayın.

Konuyu Paylaş! Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş