İnternet Reklamlarında Kullanılan Banner Türleri

internet reklamcılığı ve faydalarıİnternet wholesale mlb jerseys reklamlarından cheap mlb jerseys fayda cheap jerseys elde Oakland etmenin r ilk ve en önemli yolu doğru ve amaca hizmet eden yaratıcı bannerlar hazırlamaktan geçer. Günümüzde interaktif hizmetler sunan reklam ajansları yaratıcı bannerlar oluşturmak için sürekli yeni fikirler peşinde koşarlar. Her ne kadar başlıkta “internet reklamlarında kullanılan banner türleri” desekte, aslında internetin doğası gereği bannerlar çeşitliliğinde de herhangi bir sınır yoktur. Fakat dünyaca kabul görmüş ve bir çok yayıncı sitenin bu kabul görmüş ölçülere göre reklam alanları oluşturması, internet reklamlarında kullanılan bannerlarıda belli ölçülerle standartlaştırmıştır.

Reklam bannerlarının amacı potansiyel ziyaretçiye hızlı ve doğru şekilde ulaşmaktır. Tabi bu durumda bannerın nasıl tasarlandığı, yayınlandığı alan, yayınlandığı site, bannerları oluşturan renkler, yazı tipleri vb… bir çok konu ayrıca önem kazanmaktadır.

Ajanslar bazen tek bir yayıncı site için özel ve yaratıcı reklam bannerları hazırlayabildikleri gibi, birden fazla yayıncıyı düşünerek de yaratıcı bannerlarda tasarlayabilirler.

Banner Tipleri
Aşağıdaki adreste yer alan animasyonda en çok kullanılan banner türlerini göstermeye çalıştım.

Reklam Banner Türleri

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *