Güney Markası Diseno Mobilya’dan Kuzey Ürünleri!

Adını İspanyolca ‘tasarım’ kelimesinden alan Diseno, kuzey ülkeleri Finlandiya, Hollanda, Danimarka’dan oluşturduğu marka karmasıyla dekorasyona metal trendini yerleştirmeye oynayacak. Aydınlatma ürünleriyle Cumhurbaşkanlığı’nın dikkatini çeken Diseno’nun sahibi Yalçın Gülen, “Uçuk olmayan tamamen el işi tasarım ürünlerini zevk sahiplerinin evlerine sokacağız” diyor.

İstanbul’un tasarım AVM’si Adressistanbul‘a yeni bir marka eklendi: Diseno. Diseno İspanyolca ‘tasarım‘ anlamına geliyor. Arama motoruna oturup tasarım kelimesine karşılık gelen farklı dillerdeki kelimelerin arasından İspanyolca’yı seçtiklerini dile getiren Diseno‘nun sahibi Yalçın Gülen, şu an markanın bulunduğu mağazanın eski kiracısı Haaz’ın da yöneticisiymiş. Haaz Adressistanbul‘dan taşınıp sadece Nişantaşı’nda devam etme kararı alınca da Haaz‘dan boşalan mağazada kendi işini yapmaya karar veren Gülen, şimdi kendi markası Diseno için çalışıyor. Satışlardan da çok memnun.

Şu anda mağazada 4 markanın ürünleri var ve her biri için de şık köşeler yaratmış Gülen. “Türk firması Megaron, Finlandiyalı Secto Design, Danimarkalı Hay Design ve Hollandalı halı markası Tiftix ürünlerinin satışını yapıyoruz” diyen Gülen, 5. marka olan Hollandalı Functionals’ı ise eylül ayında karmaya ekleyecek.

Mağaza için bir iç mimar çalışmadı. “Çok güvendiğim bir ustam vardı, onunla çalıştım. Projeyi de Megaron’un sahibi çizdi. Ben de yerleştirmeleri yaptım. Sonuç süper” diyen Gülen, metal ağırlıklı ve tamamı el işi ürünlerin hakim olduğu mağazada ürün çeşitliliğini de artırmanın peşine düştü. “Bu mağazada 300 euroya da 3 bin euroya da ürün var. Mağazada satılan bütün markalar ödüllü tasarımlara sahip” diyen Gülen, sadece A ve A+ değil B gelir grubundan insanların da tasarım ürün alabilmek adına parasını denkleştirip ürün satın aldığını dile getirdi.

‘YURTDIŞINDAN YATAK YORGAN GETİRMEM’

Temsilciliğini yaptığı markaların birçoğunun ev tekstili ürünleri de olduğuna dikkat çeken Gülen, buna rağmen çok pahalı olduğunu düşündüğü masa örtüsü, nevresim, yatak, yastık, yorgan gibi ürünleri mağazaya getirmediğini belirtiyor. “Hangi müşteri İstanbul’da bir masa örtüsüne 250 euro verir” diyen Gülen şunu ekliyor: “1.40 cm yatak için iki kişilik diyorlar. O yatak için de iki yorgan kullanıyorlar yurtdışında. Şimdi bu kültürün ürünlerini Türkiye’de nasıl satacaksınız?”

Cumhurbaşkanlığı köşküne el yapımı lamba siparişi

Mağazada en çok ilgi gören köşelerin başında aydınlatma geliyor. Oyuncu Nurgül Yeşilçay, Hotiç’in Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hotiç, Dijitürk Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ertan markanın müdavimlerinden. Son olarak Cumhurbaşkanlığı Köşkü için tavan lambaları siparişi aldıklarını dile getiren Gülen, “Bu bizim için çok önemli. Sadece Midpoint’e 125 tane tasarım ürünü sandalye sattık” dedi.

Kaynak: Sabah

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *