Enerji Tasarrufuna Ürün Tasarımlarıyla Destek

Brüksel Design Vlaanderen, enerji kullanımı ve tasarım sergisidir. Elektrik, enerji tüketimi ve çevre sorunlarına ilişkin bilgi vermektedir. İsveçli tasarımcı ve sanatçı proje şovunda yaratıcılığını göstererek bu konuya farklı bir açıdan yorumları. Saat üzerindeki bir çiçek ailenin enerji tüketimini saatlere yayarak gösteriyor. Sanatçı ve tasarımcıların farkındalık oluşturma ve sürdürülebilir enerji tüketimi gibi temel konularda önemli bir rol oynuyor.

Eserlerin çoğu daha verimli enerji kullanımını göz önüne çıkarıp tüketicilerin daha fazla farkındalık yaratmasını amaçlıyor. Yenilikçi ve bilinçli kullanım süreci de bu şekilde oluşmuş oluyor. Sergide; Steven Dixon, Nils Edvardsson, Tina Finnäs, Front Design ve Tore Nilsson çalışmaları yer alıyor.


Işıklı kablo, mevcut kullanımı ve enerjiyi görselleştirmek için tasarlanmıştır. Evlerde farkında olmadan sürekli olarak kullanılan ve tasarruf konusunda dikkat edilmeyen elektiriği daha göz önüne çıkartılarak dikkat çekmesi istenmiş. Kablodan geçen ışık yandığı sürece elektriğin kullanıldığı gösterilerek farkındalık yaratılmış.

Konuyu Paylaş! Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş