En İyi Stand Tasarımı Ödülü Aspen’in

Yapı Fuarının Birincisi Yine Aspen


Bu yıl 34 üncüsü düzenlenen ve dünyanın en önemli fuarlarından biri olarak kabul edilen ‘Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı’ nca ince eleyip sık dokuyarak verilen ‘Amacına uygun tasarlanmış en iyi stand tasarımı’ ödülünün sahibi geçen yıl olduğu gibi bu yılda sektörün lider markası Aspen’in oldu…

Dünya yapı sektörünün kalbinin attığı yerli ve yabancı bine yakın markanın gövde gösterisi yaptığı Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı, bu yıl ikiyüzbin ziyaretçiyi ağırlıyor. Almanya, Avusturya, Çin, Rusya gibi birçok yabancı ülkenin seçkin yapı firmalarının katılımıyla oldukça renklenen Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı’nın ‘en iyi stand tasarımı’ ödülüne geçen sene olduğu gibi bu sene de ülkemizi uluslararası arenada çeyrek asırdır gururla temsil eden Aspen layık görüldü.

Yapıları mimari harikalara dönüştüren Aspen, en yeni ürünlerini sergilediği fuarda tasarım ve teknolojinin geldiği son noktayı simgeleyen ürünleriyle katılımcıların başını döndürdü. Ödüllü standında Aspen, yeni ürünleri olan; Vetrona, Diversa ve tam otomatik bir şekilde hareket eden ‘Dorma Comfort Drive hareketli bölme duvarlarını, Integra metal asma tavanlarını ve İtalyan Lualdi, Rema ve Alman Dorma’nın kapı modellerini ilk kez görücüye çıkardı. Dünyanın en prestijli markalarının (Microsoft, Coca Cola, Pfizer, Novartis, British American Tabacco vb…) genel müdürlük binalarının iç mimarisine zeminden tavanına, duvarlarına kadar imzasını atan Aspen, eşsiz standıyla tüm ilgiyi yapı fuarındaki 7. Salonda topladı.

En prestijli yapılar kendini Aspen’e, Aspen’de standını Zoom TPU’ya teslim ediyor.

Yapı fuarının yıldızı olan ve ziyaretçi akınına uğrayan Aspen standı, Yapı Fuarı yönetiminin deneyimli jürisi tarafından bine yakın stant arasından titizlikle değerlendirilerek birinciliğe layık görüldü. Deneyimli Jüri Aspen standının ürünlerin belirtmek istediği nitelikleri etkin bir biçimde vurgulayarak yansıtıyor olması, görsel ve işlevsel bütünlüğü başarıyla yansıtması ve estetik öğeleri sanatsal çizgilerle barındırıyor olması gibi birçok detaylı kriteri göz önüne alarak, Aspen standını ‘Amacına en uygun tasarlanmış stand’ ödülünü layık buldu. Böylelikle Aspen, estetiğin işlevsellikle birleştiren marka kimliğini bu yılki Uluslararası Yapı Fuarı’nda da göstermiş oldu.

Fuarın ikinci günü düzenlenen görkemli ödül gecesinde ödüller sahiplerini bulurken, fuara ve geceye damgasını vuran Aspen, birincilik ödülünü Yapı Endüstri Genel Müdürü Barış Onay’ın elinden aldı. Barış Onay’ın elinden ödülü alan ASPEN Genel Müdürü Ertuğrul Gündoğdu ve stant tasarımını yapan İç mimar Atilla Kuzu’nun duyduğu mutluluk yüzlerinden okunuyordu.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *