Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1. Tasarım Haftası:”Rengarenk”

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
1. Tasarım Haftası: “Rengarenk”

2-6 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mimarlık Fakültesinde Birinci Tasarım Haftası “Rengarenk” teması ile gerçekleşiyor.

Tasarımın çok yönlü ve çok çeşitli yapısından yola çıkarak belirlenen tema çerçevesinde tasarımın çok renkli kimliği Tasarım Haftasındaki tüm etkinliklere de yansıyor. Bu çerçevede, Türkiye’den ve dünyadan, alanlarında isim yapmış tasarımcıların vereceği konferanslar ve düzenleyeceği atölye çalışmalarının Tasarım Haftasına ve eğitime olumlu katkı koyması hedefleniyor. 5 gün boyunca 20 farklı atölye çalışması, 2 davetli konuşmacı, film gösterimleri, birçok farklı sosyal ve kültürel aktivitenin planlandığı etkinlik tüm tasarım öğrencileri ve öğretim üyelerinin katılımına açık olacaktır.

Etkinlik çerçevesinde; yerel ve doğal malzemeleri çağdaş tasarımlarına başarılı bir şekilde entegre etmesi ile tanınan dünyaca ünlü Japon Mimar/Tasarımcı “Kengo Kuma” 5 Mayıs 2011- Perşembe vereceği konferans ile;

Çalışmalarına insanın temel ihtiyaç ve duygularına hitap eden çağdaş ve yalın bir tema benimseyerek hayat veren başarılı tasarımcı Kenan Pençe vereceği konferans ve düzenleyeceği atölye çalışması ile;

Son dönem Türkiye ve dünyada birçok başarılı çalışmaya imza koyan İlio Grup’tan Nil Deniz ve Hasan Demir Obuz; tasarıma getirdikleri yenilikçi, teknolojik ve çağdaş yaklaşımları ile tanınan Salih Küçüktuna ve C. Alper Derinboğaz; yine yakın dönemlerde İstanbul Fashion Week kapsamında iddialı kreasyonları ile adından övgüyle bahsettiren mimar/tasarımcı Niyazi Erdoğan; düzenleyecekleri atölye çalışmaları ile Tasarım Haftası‘nda yer alacaklardır.

Tasarım haftası kapsamındaki etkinliklerin detayları ve programı DAÜ – Mimarlık Fakültesi web sayfasında yer almaktadır.

Etkinlik Başlangıç – Bitiş Tarihi:
2 – 6 Mayıs 2011
Yer: Doğu Akdeniz Üniversitesi, Kıbrıs

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *