DEKORASYON, MOBİLYA VE TASARIM FUARI

ideco_istanbul_2009 dekorasyon mobilya tasarım fuarı

Dünyanın en önemli tasarımcıları 05-09 Mart 2009′da, i-deco İstanbul’un konuğu olarak Türkiye’ye geliyor.

Sine Fuarcılık A.Ş. tarafından 05-09 Mart 2009 tarihleri arasında bu yıl 2.si düzenlenecek olan i-deco İstanbul Dekorasyon ve Tasarım Fuarı’na tasarım dünyanın en ünlüleri arasında yer alan 32 tasarımcının gelişi kesinleşti.

Tom Dixon, Paola Navone, Jeff Miller, Jason Miller, Luca Nichetto, Hans De Pelsmacker, Mikko Laakkonen, Stefan Diez, Tomita Kazuhiko, Nipa Doshi ve Jonathan Levien katılımı kesinleşen tasarımcılar arasında yer alıyor.

İstanbul’un dekorasyon ve tasarım dünyasının uluslararası buluşma noktası olması hedefiyle çalışmalarını sürdüren i-deco’da yerli ve yabancı iç mimarlar, dekoratörler ve üst düzey tüketicilerin aradıkları tüm özel tasarım ürünleri aynı ortamda bulmaları hedeflendi. i-deco İstanbul’da yine yeni fikirler, yeni ürünler ve yaratıcılık ön planda tutuluyor. i-deco İstanbul, Rusya, Dubai, İtalya, Almanya, Hollanda başta olmak üzere gerçekleştirmiş olduğu uluslararası tanıtım çalışmaları ile Türkiye’nin dekorasyonun adresi olması adına ciddi adımlar attı.

Ülkelerin tasarımları i-deco İstanbul’da sergilenecek

Belçika, İtalya, Danimarka i-deco’ya Tam Destek Veriyor
İskandinav tasarımlarının en iyi örnekleri i-deco’da yer alacak pavilyonda sergilenecek. Bunun yanı sıra Belçika’nın en önemli trend yaratıcılarından Promateria Belçika’nın lüks ve şık tasarımlarını bir trend area oluşturarak sergileyecek. İtalyan’ın ünlü Carrara Mermeri de i-deco istanbul’da tanıtılacak. Paola Novane Gervasoni, Jeff Miller Baleri İtalia, Nipa doshi ve Jonathan Levien ikilisi Morosso firmaları ile birlikte i-deco için özel tasarımlar hazırlayacaklar.

7 Ülkeden 17 Genç Tasarımcı i-deco’da Buluşuyor
i-deco İstanbul 2009’da yepyeni tasarımlarını sergileyecek olan genç tasarımcılar arasında Almanya’dan Nicholas Uphaus, Alexa Lexfeld, Simone ve Christopher Voelker, Matthias Ries, Çin’den Nuno Soares, Italya’dan Gaegano di Grogrio ve Eugino Gargioni, Iskocya’dan Scott Jarvie, Norvec’ten Wyller, Froystad & Klock firmasi ile 3 genc tasarimci, Hollanda’dan Hatja Nijman, Sirbistan’dan Aleksinackih Rudara ve Finlandiyalı Design Migration Association ile 7 genç tasarımcı grubu yer alıyor.

Kendi Tarzını Yaratanların Fuarı Olacak!
“Yarın dekorasyon dünyasında bambaşka tasarımlar olacak. Bugünden görmek ister misiniz?” sloganı ile yola çıkan fuarda, saygın sektör dergilerinin iş birliği ile ülkelerarası gerçekleşecek bir etkinlikle, 2008 yılının en iyi tasarımcılarının seçilmesi sağlanacak ve ödülleri İstanbul’da teslim edilecek.

i-deas Bölümünde Çok Özel ve Son Tasarımlar Sergilenecek
Tasarımı ön planda tutan dekorasyon ürünlerinin sergileneceği i-deco’nun 1 salonu, son trend enstalasyonlarının sergileneceği i-deas bölümü olarak ayrıldı. Fuarın kalbi diye nitelendirdiğimiz, i-deas’da, yerli ve yabancı ünlü tasarımcıların ürünleri, sergiler, sıra dışı konsept tasarımlar ve özel etkinlik alanları bulunuyor. i-deas salonu, dekorasyon dünyasının nabzını tutan tasarımcı ve iç mimarlara serbest çalışmalarını sergileyebilecekleri performans sahaları ve VIP davetliler için özel etkinlikler sunacak.

5 Güne 5 Parti!
5 gün sürecek olan fuarda her gece ayrı bir parti düzenlenecek. İstanbul’un en ünlü gece klüplerinin çeşitli konseptlerle katıldığı i-deco seçkin ziyaretçilerin odak noktası olacak.

Fuarın Yürütme Kurulu Tanınmış İsimlerden Oluşuyor
Klasik fuar anlayışının dışında katılımcılarına ve ziyaretçilerine bambaşka organizasyon sağlayacak alan i-deco İstanbul için alanlarında isim ve tecrübe sahibi; dünyaca ünlü tasarımcılar, mimarlar, danışmanlar ve ajans sahipleri bir araya geldi. Oluşturulan Fuar Komitesi i-deco İstanbul’un, dekorasyon dünyasının uluslararası buluşma noktası olması hedefiyle en ufak ayrıntıya kadar düşünülen bir organizasyon hazırlıyorlar.

Organizasyon komitesinde; Haliç Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Endüstri Tasarımı Bölümü Bşk. Önder Küçükerman, İBB Başkan Danışmanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Atölyesi Koordinatörü Mimar Tülin Ersöz, Tasarımcı Aziz Sarıyer, CNR Holding Yönetim Kurulu Üyesi Rana Dinç, ETMK – Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu İstanbul Şube YKB Başkanı Sertaç Ersayın, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Danışmanı Seda Lafçı, Avrupa Mobilya Üreticileri Federasyonu Türkiye Temsilcisi Fatih Kıral, Republica Ajans Başkanı ve Galeri Haaz’ın sahibi Murat Patavi ve Tasarımcı Derin Sarıyer yer alıyor.

Online davetiye için: www.idecoist.com

 

Kaynak:dexigner

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *