Carlos Ferrater Peyzaj ve Geometri Sergisi

Carlos Ferrater Peyzaj ve Geometri

İspanya’nın en önemli mimarlarından biri olan Carlos Ferrater, 14 Ekim 2010 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde ilgiyle izlenen “Peyzaj ve Geometri” başlıklı konferansı ile Türk meslektaşlarıyla buluşmuştu.

Bu kez, Ferrater’in en önemli çalışmalarından oluşan ve aynı adı taşıyan sergisi, yine Cervantes Enstitüsü ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin işbirliğiyle açılıyor.

28 Şubat 2011 tarihine kadar İstanbul Büyükkent Şubesi’nin Karaköy’deki binasında izlenebilecek olan serginin daha sonra Mimarlar Odası’nın farklı şubelerinde de açılması planlanıyor.

Carlos Ferrater, Avrupa mimarlık dünyasının en önemli isimlerinden biri olarak kabul görüyor. Catalunya Politecnica Üniversitesi Mimarlık Bölümü başkanlığı görevini de yürüten Ferrater, çok sayıda ödülün sahibi. FAD, Premio Bonaplata, Premio Ciudad de Barcelona, Premio Decada gibi önemli ödüller bunlardan bazıları. 2001 yılında İspanya Ulusal Mimarlık Ödülü’ne değer görülen Ferrater, Mies van der Rohe Ödülü’ne de aday gösterildi ve Avrupa Peyzaj Bienaline seçildi (2004).

Barselona Olimpik Köyü, Juan Carlos Oteli (Barselona), Katalonya Kongre Merkezi, Castellon Oditoryumu’nda Bilim Enstitüsü ve botanik bahçesi, El Prat Royal Golf Kulübü, Zaragoza Çoklu taşıma İstasyonu, Aquileia Tower (Venedik), Granada Bilim Şehri, Paris’de Jacobins Kültür Merkezi, Villa-Real Kütüphanesi, Bilbao’da İMQ Hastanesi, Sabadell’de Müzik Şehri, Murcia Havaalanı Ferrater’in öne çıkan eserleri arasında.

Carlos Ferrater: Peyzaj ve Geometri
Tarih: 8-28 Şubat 2011
Sergi Açılışı: 8 Şubat 2011 Pazartesi Saat: 19.00
Yer: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy Binası

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *