Boyacı Sandığına Üniversiteli Eli Değdi!

The Marmara Taksim ile bütünleşen boyacı sandığı, üniversiteli öğrenciler tarafından yeniden yorumlandı. Mevlevi kültüründen yola çıkan Muhammed Emre Kılıç’ın tasarladığı sandık otelin bundan sonraki simgesi olacak...

Tasarımcı ve iç mimar Dan Kwan imzasıyla renove edilen The Marmara Taksim, otelle özdeşleşen boyacı sandığını yeniden yorumlamak için ‘Boyacı Sandığı Tasarım Yarışması’ projesini hayata geçirdi. Renove edilerek yeni bir Ata Eremsoy kimliğe bürünen The Marmara Taksim’deki yeni temayı, otelin simgesi haline gelen meşhur Boyacı Sandığı’na da taşımaya karar verdiklerini belirten The Marmara Taksim Genel Müdürür Ata Eremsoy, “Otantik tasarımına sadık kalınarak modern bir yorumla tasarlanmasını amaçladığımız boyacı sandığımızı mevcut bir Türk tasarımcıya yorumlatmak yerine, genç tasarımcılarımızı teşvik etmek için bir tasarım yarışması düzenledik. Ekim ayında, The Marmara otellerinde kullanılan ayakkabı boyacı sandığının, misafir sandalyesi ile beraber yeniden tasarlanacağı, üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümlerinin, lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı öğrencilerine açık olan bir tasarım yarışması başlattık” diye konuştu.

SADE, GÜÇLÜ VE MERAK UYANDIRICI

Yarışmada birincilik alan Atılım Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğrencisi Muhammed Emre Kılıç, Mevlevi isimli tasarımının bu topraklarda yeşeren bir kültürün, kinetik olarak soyutlanması neticesinde oluşan hatlarla oluşturulduğunu; sade, güçlü ve merak uyandırıcı bir çalışma olduğunu söyledi. “Mevlevi konulduğu ortamlarda Sema ritüelinin görsel estetiğini, evrensel bir tasarım diliyle sunarak hem ülkemizin hem de turistlerin ilham aldığım kültüre olan ilgilerini arttıracak” diyen Kılıç, kendi tasarımının böyle bir platformda sergilenecek olmasından da mutlu olduğunu söyledi.

Kaynak: Sabah

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *