BodrumBodrum / Bilgili Holding

Hepimiz biliriz Bodrum iki kişiliklidir. Biri; canlı hiç uyumayan, coşkulu, göz önünde ve güneşlidir… Diğeri; sakin, yalın, duyularla dolu, gizli ve gölgeli…

Yalıkavakta yamaçtan denize, denizden yamaca sukunetle kurgulanmış, gölgelerin güneş kadar değerli olduğu, gecenin gündüz kadar ışıltılı olduğu bir yeni Bodrum…

Ait olduğu coğrafyanın tüm doğallığı ile vurgulandığı özgün mimari tasarımı kadar konumu ile de eşsiz nitelikte olan BodrumBodrum, yepyeni bir hayatı düşleyenler doğa ile tasarımı ustalıkla buluşturuyor. Taşın, ahşabın, güneşin ve gölgenin ustalıkla bir araya geldiği proje, Arif Özden, Sinan İzgi ve Tanju Özelgin imzası taşıyor. Konfor, huzur ve kolaylık kadar beş duyunun da tasarlandığı BodrumBodrum 5 temel tipten oluşuyor.

Hayatı en yalın hali ile kolaylaştırmak ve zenginleştirmek, projenin temel duyarlılık alanıdır. İçten dışa, dıştan içe ideal olanı yakalamak; yeni bir gerçek yaratmak yerine, gerçek olanı bambaşka bir kesitten bakabilmekle mümkündür. Bu anlamda bir arakesit mimarisidir, “BodrumBodrum”. Duvarların hayatı sınırlamadığı, aynı anda hem içeride, hem dışarıda, hem kalabalığın içinde tek ve bağımsız, hem tek başına çokluk içinde çeşitli bir yaşam kurgusudur bu. Yaratılan ara katmanlardan, doğa tüm cömertliğiyle iç mekana sızarken, kendi mahremiyeti içerisinde yaşam diğer bir taraftan devam etmektedir. Burada bahsedilen doğa sadece dışarısı, güneş, toprak, gökyüzü değil, malzemenin, planın ve duyguların doğasıdır. Vaat edilen, bütünü oluşturan her bir parçanın kendi içinde yetkinliği ve eşsizliği ile sağlanan ayrıcalıklı bir yaşam deneyimidir.” Arif Özden – Tanju Özelgin

Proje Yeri: Yalıkavak Tilkicik Koyu
İşveren: Bilgili Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları
Arsa Alanı: 26.000 m2
Tasarım Ekibi: Arif Özden, Sinan İzgi, Tanju Özelgin

 

Bilgili Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları tarafından geliştirilen BodrumBodrum projesi taşın, ahşabın ve gölgenin bir araya geldiği ve doğanın enerjisi ile harmanlanmış bir konsepte sahip.

Arif Özden, Sinan İzgi ve Tanju Özelgin gibi mimarların imzasını taşıyan BodrumBodrum Yalıkavak Tilkicik Koyu‘na konumlanmış. Milas Bodrum Havaalanı’ndan 45 km uzaklıkta yer alan proje, toplam 26.000 metrekarelik alan üzerinde, 80 adet villa ve az sayıda daireden oluşuyor.

3 farklı tipte 2+1 ve 3+1 villa ve az sayıda da 2+1 daire tipinden oluşan projede, 16 adet dubleks villa ve kendilerine özel serinleme havuzuna sahip olan B tipi evler 237 m2 ile 266 m2 arasında değişiyor. Boyutları 237 m2 ile 284 m2 arasında farklılık gösteren C tipi evler 40 adet villadan oluşurken, koyun tüm manzarasına hakim D tipi evler ise 251 m2 ile 287 m2 arasında alternatifler sunuyor.

BodrumBodrum” projesinde B, C ve D tiplerinin bahçeleri, terasları, balkonları, verandaları ve özel havuzları bulunuyor. Çatı terasının yanı sıra 2 odalı daire seçenekleri bulunan 12 adet 152 m2 E tipi teraslı daireler tatil için ideal olmakla birlikte Yalıkavak Tilkicik koyunun manzarasını sergiliyor.”BodrumBodrum“, deniz manzarasına açılan ahşap kaplamalı verandaları, 200 metre uzunluğunda özel, temiz ve sakin plajı, tekneler için özel iskelesi, yüzme havuzları, yüzen güneşlenme ve dinlenme alanları, cafe-restaurant ve fitness salonunun yanı sıra evlere ulaşımı sağlayan, yeraltından geçerek kapalı otoparka bağlanan özel araç yoluyla birlikte kapalı misafir otoparkı ile, Bodrum‘un güzelliklerini farklı bir şekilde sunuyor.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *