Başbakan ‘Çılgın Proje’yi Açıkladı: Kanal İstanbul

Başbakan ‘Çılgın Proje’yi Açıkladı: Kanal İstanbul

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Avrupa yakasında Karadeniz ile Marmara denizi arasında yapılacak ‘Kanalistanbul’un derinliğinin 25 metre, yüzey genişliğinin 140-150 metre ve taban genişliğinin 120 metre olacağını söyledi.

Erdoğan, Kanalistanbul’dan dünyanın en büyük gemilerinin dahi geçebileceğini ifade etti. Erdoğan, “Kanal üzerine inşa edilecek köprülerle kara ve demir ulaşımı aksamayacak. Üçüncü köprünün bağlantısı olan yollar da bu kanaldan geçilecek.” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, ‘Çılgın Proje’ açıklamasını izlemedi

Helikopterle Edirne mitingine gitmek üzere Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda bekleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ‘Çılgın Proje’ açıklamasını izlemedi. Erdoğan açıklama yaparken Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu salondaki televizyonların kapalı olduğu diğer salondakilerin ise açık olduğu gözlendi.

Kılıçdaroğlu saat 12.00’de Edirne’ye gitmek üzere Ankara’dan İstanbul’a geldi. Helikopterin 12.00’deki kalkış saati için VIP’in iki salonunda birisinde parti yöneticileri ve Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ile beklemeye başladı. Bu esnada televizyonlar da Başbakan Erdoğan’ın merak edilen ‘çılgın’ projesini vermek için canlı yayına geçti. Ancak Kılıçdaroğlu’nun oturduğu salondaki televizyonların CHP’lilerce kapatıldığı ileri sürüldü. Diğer salondakilerin ise açık olduğu gözlendi.

Belediye Başkanı Erzen, CHP liderini uğurladıktan sonra gazetecilerin soruları üzerine, proje açıklanırken televizyonların kapattırıldığı sorularına “Duymadım. Projeyi ben de merak ediyorum. Neymiş. Daha izlemedim. Hiç farkında değiliz.” karşılığını verdi.

Kaynak:Zaman

1 Yorum Bulunuyor

  • 27 Nisan 2011 | Permalink |

    kanal istanbulu beğendim adı da güzel projede güzel şimdiden istanbula hayırlı olsun

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *