Balkon ve Teras Dekorasyonu Önerileri

Şehirden Kaçışın En Kolay Yolu Yeşil Teraslar!

Sıcaktan bunaldığınızda nefes alacağınız bir terasınızın olması hayatı bir anda güzelleştiren küçük ama önemli bir detaydır. Hangi mobilya, hangi masa, saksıları nerelere yerleştirmeli, derken kafası karışanlara işte mucizevi öneriler…

Terasları Daha Büyük ve Ferah Göstermenin Yolları

Çok küçük bir terasta kullanacağınız bitki boyutları hiçbir zaman sizi kafesleyecek, görüş açınızı daraltacak ve mekanı olduğundan küçük gösterecek nitelikte olmamalıdır. Bunun tam tersini düşünürsek çok büyük ve geniş bir terasta da mekanın hacmini kaldıramayacak kadar küçük bitkiler kullanmak size boşluk hissi verecektir. Buradaki mekan ve bitki dengeleri iyi sağlanmalıdır. Seçilecek türler mekanın koşullarına uygun, çok hassas olmayan ve aşırı büyümeyecek veya budanarak kontrol edilebilecek türler olmalıdır.

Teras ve Balkonlar İçin Doğru Saksı Seçimi

Teraslar için seçilen bitkilerin uzun süre sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için doğru saksı seçimlerinin yapılması gerekir. Saksıları mümkün olduğunca plastik malzemeden seçmemek gerekir. Çünkü plastik malzeme güneş ışığı ile çok çabuk ısınır ve saksının içine bütün sıcaklığı nakleder. Bu da çoğu bitkilerin köklerinin yanmasına sebep olur. Bu konudaki öneri ise yine doğal malzemelerdir. Örneğin; toprak, seramik veya ahşap saksılar tercih edilmelidir.

2 Yorum Bulunuyor

  • 15 Ağustos 2010 | Permalink |

    Merhaba çok güzel takımlar süperrr paylaşım için teşekkürler

  • 07 Kasım 2010 | Permalink |

    Beton yığınları arasında nefes aldığımız küçücük balkonların doğru şekilde değerlendirildiği ve bilinçli şekilde tasralnması ile ne kadar kullanışlı mekanlara dönüştüğünü görebiliyoruz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *