Bahçe ve Teras Mobilyaları Seçimi

Bahçe ve Teraslar İçin Mobilyaları Seçimi

Bahçe ya da teraslarda kullanılan mobilyalar dış mekan koşullarına dayanıklı olmalı ama aynı zamanda da fonksiyonellik ve kullanışlılık özelliklerini bir arada bulundurmalı. Bu nedenle tik ağacından mobilyalr çok tercih ediliyor. Bu yaz hamak, salıncak ve kuş yuvası en gözde aksesuarlar arasında yer alıyor.

Özellikle hamaklar teraslarda giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Aynı zamanda tente ve şemsiyelere olan ilginin de arttığını görüyoruz. Şemsiyeler bahçe ve terasların yanı sıra balkonlarda da yoğun olarak kullanılıyor. Bu yaz sezonunun en önemli farklılıklarından birini ise, fırın sistemine sahip olan ve sebze pişirmeye olanak sağlayan barbeküler oluşturuyor.

Terasların Vazgeçilmezi Barbekü

Bahçeniz ya da terasınız ister büyük ister küçük olsun, ihtiyacınıza uygun bir barbekü mutlaka bulabilirsiniz. Bu yaz modüler olan, hareket edebilen, hayatı kolaylaştıran gazlı barbeküler daha fazla tercih edilecek. Ancak bu yazın en önemli farklılığı, et pişirmenin yanı sıra fırın sistemleri sayesinde sebze pişirme konusunda önemli üstünlükleri olan barbekülerin bahçelerde daha çok görülecek olması.

Teraslarda Yeni Trendler

Dikey bitkilendirme teraslarda son yeniliklerden biri. Bu şekilde dar mekanlara bahçe havası katarken, geniş alanlara sonsuz bir ormanın içindeymiş hissi uyandırır. Yine terasta ufak çaplı tarım çalışmaları yapmak, meyve ağaçları yetiştirmek de oldukça gözde.Terasta yaşam, hayallerle gerçeğin birbirine karıştığı yerdir.

Teraslarda; hafif eşyalar, çok renkli, hafif desenli kumaşlar daha kullanışlı oluyor. Her an yağmura karşı hazırlıklı olunmalı ve güneşten solduğu vakit çok fark etmeyecek nötr desen ve renkler seçilmeli. Renk renk bitkilerle hiçbir kumaş yarışamaz.

Ufak da olsa, korunaklı bir bölüm elde edilmeli, hem gölgeli ve hem güneşli mekanlar daha sağlıklıdır. Bitkiler de çıplak güneşi sürekli olduğunda tercih etmezler.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *