Avivasa Kumbara Tasarım Yarışması Sonuçlandı, Üniversiteli Gençler Tasarrufu Tasarladı

“Toplumsal ve bireysel tasarrufu” yaygınlaştırmak amacıyla yola çıkan AvivaSA’nın 28 üniversitenin endüstri ürünleri tasarımı, güzel sanatlar ve mimarlık fakülteleri öğrencileri arasında düzenlediği yarışmaya 512 başvuru yapıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencisi Begüm Cana Özgür, “Roly-Poly” adlı projesiyle tasarruf sahiplerinin hayatta nasıl dik durabileceklerini anlattığı tasarımıyla birinciliğe layık bulunarak 5 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencisi Sedef Ala Gümüşlü, “ParaKüp” adlı projesiyle ikinci seçilerek 3 bin TL’lik ödülü kazandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencisi Mehmet Erdi Özgürlük “Yükle!” adlı projesiyle üçüncü olarak 2 bin TL’lik para ödülüne sahip oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencileri Fatma Ebru Aykut ve Ferhat Kızıler ise “Gooolll” adlı ortak projeleriyle mansiyona layık bulunarak 1.000 TL ile ödüllendirildi.

Üniversiteli Gençler Tasarrufu Tasarladı

AvivaSA birinci seçilen kumbaradan 1 yıl içinde 100 bin, önümüzdeki 5 yıl içinde ise 1 milyon adet kumbara dağıtarak bu yarışmayı bir bilinçlendirme kampanyasına dönüştürmeyi hedefliyor.

Kumbara Tasarım Yarışması’nın kazananlarını; jüri üyeleri AvivaSA CEO’su Meral Eredenk, AvivaSA Pazarlama Genel Müd. Yardımcısı Ali Önder Lülü, tasarımcı Aziz Sarıyer, Paşabahçe Tasarım Müdürü Emre Bozbeyli, Gazeteci-Yazar Ali Ağaoğlu, tasarımcı Ilgaz Kuruyazıcı, Arçelik Tasarım Şefi Mustafa Yalçın, tasarımcı Oya Akman ve bağımsız tasarımcı Sertaç Ersayın seçti.


Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *