ALU’dan Mağazalar İçin Farklı Çözümler, AUTOPOLE

Mağazacılık anlayışına farklı bir yaklaşımla hareket getiren, fonksiyon ve estetiğin bir arada sunulduğu Alu, yeni sistemleri ile Terminal’de yerini aldı.

Perakende sektöründe birçok farklı alanın mekân tasarımları için ürün desteği veren ve çözümler sunan Terminal, aynı dili konuşan geniş bir ürün ailesinin biraraya gelmesi ile oluşan bir tasarım merkezidir. Terminal, mağazacılık anlayışına farklı bir yaklaşım katan Alu markası ile birçok sektör için farklı ve fonksiyonel mağaza çözümleri sunmaya devam ediyor.

ALU birinci sınıf satış noktası bağlantı elemanları ve mağazacılık sistemleri sektöründe dünyanın önde gelen üretici ve dağıtıcı firmalarının arasında gelir. ALU, Standart ürünler, kişiselleştirilmiş standart ürünler, talepler doğrultusunda özel olarak uyarlanmış tasarım sistemleri ve Perakende uygulama hizmetleri olmak üzere dört ana kategoride hizmet verir.

Standart ürünler, iletişim, görsel mağazacılık ve teşhir için hazırda bulunan, geniş çeşitlilikte sistemler sunar. Her yıl en azından iki ya da üç yeni sistem eklenerek ürün gamı genişletiliyor. Standart sistemlerin tamamı belirli ihtiyaçlara göre uygulanarak kişisel müdahalelere açıktır. Talepler doğrultusunda özel olarak uyarlanmış tasarım sistemleri müşterilerin gereksinimlerine göre kurum içindeki tasarım ekibi tarafından yaratılmaktadır.

ALU; Nokia, Ray Ban, Helly Hansen gibi mağaza içinde mağaza sistemlerinin yanı sıra Sears, Top Man, New Look, Chanel, Mothercare, Jc Penny dâhil olmak üzere çok sayıda mağaza ve moda butiğine de çözüm ortağı olarak, farklı kategorilerde ürünler sunan mağaza konseptlerine hizmet vermektedir. Örneğin Bank of America, BMW/Mini ve Chevrolet Europe gibi ünlü bankalar ve araba üreticilerine olduğu gibi LG ve T-Mobile gibi elektronik ve telekomünikasyon şirketlerine de çözüm desteği vermektedir. Bu tip müşterilerinin özel isteklerine de kolaylıkla cevap verebilen ALU, müşterilerine lojistik destek ve montaj dâhil en zorlu projelerin bile üstesinden gelebilecek düzeyde hizmet anlayışına sahiptir.

Tek kişi tarafından kolayca kurulabilen mağazacılık sistemi; AUTOPOLE

Alu’nun geliştirdiği ürünlerin başına AUTOPOLE de gelmektedir. Kullanımdaki sadeliği ve esnekliği, zeminden tavana kolayca monte edilebilen ve rafları, askılık aksesuarları, aydınlatma armatürleri, posterleri ile fonları desteklemek için kullanılan, bağımsız olarak genişletilebilir olan bu ürün ALU tarafından perakende sektöründe en sıcak satış öğesine dönüştürülmüş oldu.

Autopole, aluminyum ve yüksekliği ayarlanabilir bir boru üzerinde hafif ve dikey bir genişleme sistemidir. Çok sayıda aksesuar ile çeşitli konfigürasyona olanak tanıyan bir dizi aksesuar ve “Autopole adaptörü” bağlantı elemanlarının sayesinde 360°teşhir ve mağazacılık potansiyeli sunmaktadır. Sistemin en temel özelliği sadece bir kişi tarafından hızlı bir şekilde monte edilebilmesidir.

Döşemeden tavana genişleme sistemi ile yüksek itme kuvvetine karşı koyabilecek dayanıklıkta yekpare bir tavana ihtiyaç vardır. Kilitleme ve emniyet sistemi kola basılır basılmaz çalışır. Dikey sistem yüksek oranda esneklik ve ilgili bağlantı elemanlarını kullanarak bir kaidenin veya bir tripodun, veya duvara monteli montajı ile kendini taşıma olanağı sağlamaktadır.

Konuyu Paylaş! Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş