Ağaç İşleme Makinaları 2011

Ağaç İşleme Makinesi 2011

24. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı

SÖZ VERDİK, ÇOK ÇALIŞTIK, BAŞARDIK!

Ahşap sektörünün Avrasya coğrafyasındaki en görkemli buluşması büyük bir başarıyla gerçekleşti. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan Ağaç İşleme Makinası 2010 ve İntermob 2010 fuarlarının açılışı Çevre ve Orman Bakanlığı’nı temsilen Orman Genel Müdürü Sn. Osman Kahveci, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Hüseyin Üzülmez, EUMABOIS Başkanı Sn. Franz Joseph Bütfering, MAKSDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Munis Tezbaşaran’ın katılımları ile TÜYAP ev sahipliğinde gerçekleşti.

71 ÜLKEDEN 46.215 ZİYARETÇİYLE BU YIL YİNE KENDİMİZLE YARIŞTIK

Yurtdışından ve yurtiçinden fuarımızı ziyaret eden sektör profesyonelleri fuarlarımız boyunca Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘nin salonları doldurdu. Ortaya çıkan görüntüler fuarın katılımcılar açısından verimliliğini gözler önüne serdi. Geçtiğimiz yıla oranla büyük bir büyüme sergileyen Ağaç İşleme Makinesi 2010 ve İntermob 2010 fuarları 42.626 yerli ve 3.589 yabancı profesyonel tarafından ziyaret edildi. Bu rakamlar dikkate alındığında söz konusu fuarların bir önceki yıla göre yurtiçi ziyaretçi açısından % 40, yurtdışı ziyaretçi açısından % 68 büyümüş olması oldukça çarpıcıdır.

Sektörün en büyük fuarları olma özelliklerinin yanı sıra ülkemizin en büyük sanayi fuarlarından olan Ağaç İşleme Makinesi 2010 ve İntermob 2010 fuarlarının bu özelliklerini sık sık vurguladık. Fuarlarımızın bu özelliğini pekiştirmek için çok çalıştık. Yukarıdaki rakamları göz önünde bulundurarak ortaya çıkan başarımızla, 23 yıldan bu yana bize inanan ve en zor dönemlerde bile güvenerek bizlerle yürüyen kararlı katılımcılarımızın beklentilerinin üzerinde hizmet vermiş olmaktan dolayı kıvançlıyız. Sektörün güç birliğiyle tüm enerjisini tek fuarda toplaması konusundaki mesajlarının herkes tarafından algılandığını görüyoruz.

Yurtdışından ve ülkemizin dört bir yanından gelerek bizlerle beraber olan ve bize güç veren değerli ziyaretçilerimiz de, tıpkı katılımcılarımız gibi bu sektörün Türkiye’de tek uluslararası markasının TÜYAP olduğunu ve TÜYAP tarafından hazırlanan fuarların kendisiyle yarışmaya devam edeceğini ispatlamıştır. Tüm katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize bu gönülden destekleri için ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz.
Önümüzdeki dönem Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları için dünyayla yarışma süreci devam ederken, uluslararası arenadaki en değerli pazarlama platformları olan fuarlarımızda sektörün tüm temsilcilerinin yer alması için kapılarımızı herkese açtık. Gücümüzün farkında olarak, yıllardan bu yana sektörle birlikte istikrarla hazırladığımız fuarlarımızın başarısını daha da geliştirmek için her zamanki gibi çok çalışacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.

YURTDIŞI HEYETLERİN SAYISI VE NİTELİĞİ TÜYAP FARKINI ORTAYA KOYDU

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olarak yıllardan bu yana sürdürdüğümüz yurtdışındaki tanıtım ve tutundurma çalışmalarımızı potansiyel katılımcı ve ziyaretçilerimize düzenli olarak hazırladığımız bültenlerle duyurmuştuk. Çalışma yaptığımız hedef coğrafyalardan fuarlarımızı ziyaret eden alım heyetleri, verdiğimiz sözleri tuttuğumuzun en büyük kanıtı oldu. Önümüzdeki dönemde bu coğrafyalardaki çalışmalarımız yoğunlaşarak devam edecektir. Fuar kapsamında Türkiye dışında aşağıdaki 70 ülkeden yabancı ziyaretçi ağırlanmıştır.

TÜRK AHŞAP VE MOBİLYA SEKTÖRÜ İSTANBUL’A TAŞINDI

Sektörün kalbinin attığı Anadolu’yu karış karış gezdiğimizi tüm bilgilendirmelerimizde söyledik. Bu bölgelerdeki kanaat önderlerine, oda ve derneklere Avrasya coğrafyasının en büyük fuarlarını hazırlamış olmanın bilinciyle ulaştık ve Tüyap olarak tüm olanaklarımızı seferber ederek onları İstanbul’a davet ettik. Karşılaştığımız tablo gerçekten sektör açısından büyük bir birleşmeyi ortaya çıkardı. Anadolu’nun dört bir yanından İstanbul’a gelen sektör profesyonelleri fuarın ticari hacmine büyük katkı sağladı. Önümüzdeki dönemde bu ilişkilerimizi daha da geliştirerek fuarlarımızı dünyanın en büyük sektör fuarları arasında en yukarıda konumlandırmak öncelikli hedefimizdir.

Ağaç İşleme Makinesi 2011
Fuar Tarihi: 15-19 Ekim 2011
Fuar Yeri: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece-İstanbul

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *