Açık Kapı 2011 Mimarlık Festivali Kayıtları Açıldı

İstanbullular’ın her gün önünden geçtiği ancak belki de hiçbir zaman içine girme fırsatı bulamadığı bir çok önemli yapı festival kapsamında yer alıyor.

İstanbul’un yapılı mirasının kentlilerin dikkatine sunmayı amaçlayan ve kentliler tarafından merak edilen binaları festival süresince gezilebilir kılan Açık Kapı Mimarlık Festivali bu yıl 1-9 Ekim 2011 tarihlerinde VitrA sponsorluğunda gerçekleşecek. Gezi kayıtları ise bugün başlıyor.

Festivalin en önemli özelliği kentlilerin gündelik hayatta merakla izlediği yapıları gezme fırsatı bulacak olmaları.

Bu yıl Açık Kapı Mimarlık Festivali‘nde gezilecek binalar arasında Hollanda Başkonsolosluğu, İngiltere Başkonsolosluğu, Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü, Fransız Sarayı gibi önemli yapıların yanı sıra İstanbul Üniversitesi Gözlemevi, Kandilli Rasathanesi gibi merak uyandıran çalışmalara ev sahipliği yapan mekanlar da bulunuyor.

Festival kapsamında yer alan Taksim Aya Triada Kilisesi, Fener Rum Patrikhanesi, Göztepe Şahkulu Sultan Dergahı gibi mekanlar ise kapıları herkese açık olan, ancak; festival kapsamında kentlilerin dikkatine sunulan mekanlar arasında.

İstanbul’un önemli seyir noktalarından biri olan Sapphire Seyir Terası Açık Kapı Mimarlık Festivali süresince hafta içi her gün (3-7 Ekim) mimarlık öğrencileri ve mimarlarca indirimli gezilebilecektir.

Açık Kapı 2011 Mimarlık Festivali kapsamında toplamda 46 binaya 60’ın üzerinde ziyaret gerçekleşecek .

Yaşadığı kenti yakından tanımak isteyenler için önemli bir fırsat olan festival ile ilgili daha fazla bilgi ve kayıt için www.acikkapi.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *