7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda Yeni Trend Gençlerden!

7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Mosder’in düzenlediği 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda gençlerin tasarımları trendlere öncülük edecek… Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya son başvuru tarihi 20 Haziran olarak belirlendi…

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması öğrencilerin tasarımlarını mobilya sektörüne kazandıracak. Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık bölümlerinde 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrencilerin başvurabildiği yarışmada dereceye giren tasarımlar, mobilya sektörünün öncü firmaları tarafından üretime alınacak.

3 bin TL para ödülü

Yarışmaya son başvuru tarihi ise 20 Haziran 2011 olarak belirlendi. Mobilya sektöründeki yeni trendlere gençlerin yön vermesine önayak olacak yarışmada ödüller iki aşamada belirlenecek. Jüri oylaması ile dereceye girecek 15 finaliste 3 bin TL para ödülü ve sertifika verilecek. Yarışmanın ikinci aşamasında finalistlerin her biri MOSDER üyesi sektör öncüsü firmalarla anlaşarak sözleşme imzalayacak. Sözleşme ile MOSDER üyesi şirket, tasarım haklarını devralmış olacak.

Tasarıma 1000 euro ödenecek

MOSDER üyesi şirketler her bir tasarım karşılığında öğrenciye 1000 Euro ödeyerek, tasarımı kendi koleksiyonunda kullanma hakkını elde edecek. Birinciler, üretilen tasarımlar arasından belirlenecek. Yarışma kategorileri, oturmadinlenme, depolama -koruma – düzenleme, tamamlayıcı mobilya servis ünitesi , sehpa, kütüphane, ayakkabılık, TV sehpası, askılık, telefonluk, portmanto, uyuma ve genç mobilya olarak belirlendi.

Engelliler için sınır tanımayan tasarımlar

Yarışmada engellilerin ev içerisinde konforunu artıracak mobilya tasarımları da yarışacak. ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı‘ adı verilen kategoriye; tasarım alanında eğitim alıp mezun olmuş, halen okuyan ya da bu alanda çalışan herkes başvurabiliyor. Bu kategoride birinciye 6 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 2 bin Lira para ödülünün yanı sıra MOSDER Başarı Belgesi sunulacak.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *