3. Perakende Tasarım Konferansında Değişen Müşteri, Değişen Ürün, Değişen Tasarım Konuşuluyor…

PERAKENDE TASARIM KONFERANSI

Dünyanın ve Türkiye’nin en ünlü perakende tasarım uzmanları, perakende stratejistleri, tasarım tutkunları, tasarımın hayatlarına getireceği değişimin peşinde olan perakendeciler ve tedarikçiler 11 Mayıs’ta İstanbul Swissotel’de düzenlenecek olan 3. Perakende Tasarım Konferansında buluşuyor.

Odak Kurumsal tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Perakende Tasarım Konferansı’nda mekanları tutkuyla yaratan, doksandan fazla ödül sahibi Dr. Giorgio Borruso anahtar konuşmacı olarak, merakla beklenen isimlerin başında yer alıyor.

“Yeni Trendler & Yeni Fikirlerin şekilleneceği konferansın ağır toplarından biri de Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel olacak. “Değişen Müşteri, Değişen Ürün, Değişen Tasarım” konu başlığı altında, “Prosumer ve Smartshopper Neleri Değiştirdi?” bizlere anlatacak. Cem Tarık Yüksel konuşmasında, günümüz dünyasına seçimleri ve bilinçli tercihleriyle uyum sağlayan değişen müşteri profili ve buna bağlı olarak değişim geçiren perakende dünyasının trendleri üzerinde duracak.

‘Perakende Mimarisinde Fark Yaratanlar ve Sırları’ başlıklı oturumda, Beymen, Mudo, Boyner, Turkcell, Marks&Spencer, Kenzo ve Armani gibi pek çok projede imzası bulunan, Türkiye perakendesinin en önemli mimarlarından Mustafa Toner yer alacak. Autoban Mimarlık’tan Mimar Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar, Vitra Karo Pazarlama Müdürü Konca Çalkıvık da oturumun diğer konuşmacıları olacak. Autoban Mimarlık’ın gerek ürün ve gerekse mekan tasarımında son yılların en önemli isimleri Vakko, Makrocenter, Kitchenette ve House cafelerde imzaları bulunuyor.

Türkiye’nin tasarım ve pazarlamadaki başarılı işbirliğinin mükemmel bir yansıması olan “Konuşan Şişe Komili” öyküsü de konferansın eğlenceli konularından biri. Tüketici beğeni ve tercihlerine yönelik yapılan araştırmalar doğrultusunda geliştirilen Komili ambalajının tasarım öyküsünü Radikal Gazetesi’nden Funda Özkan’ın moderatörlüğünde Gamze Güven, Pelin Ersoy Bayraktar, Ahmet Sünnetçi ve Toygun Yılmazer’den dinleyeceksiniz.

Tuluhan Tekelioğlu’nun moderatörlüğün üstleneceği Mudo Concept oturumunda ise, “Ev ve Yaşam İçin Herşey” konseptinin başarılı yolculuğu ve bu başarının arkasındaki takım çalışmasından bahsedilecek. Başarının sırrını Mudo Concept’ten Seda Uçar Kuyrukluyıldız, Hülya Uslu, Sandra Arslanoğulları Akboğa ve Abdülkadir Yalçuva anlatacak.

Diğer bir oturumun ana teması olan “Teknoloji ve Tasarımın Mükemmel Buluşması: Digital Signage” konusunu Dreambox Kreatif Direktörü Çağrı Öztoksoy ve Pazarlama Strateji Direktörü Ece Sancak’tan dinleyeceksiniz. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz Digital Signage teknolojisi ile perakendecilik ve pazarlamada ulaşılan son noktaya tanık olacaksınız.

Tether Başkanı Stanley Hainsworth’un perakende tasarımında yaratıcılık rotası üzerine perakende dünyasını yansıtan parlak ve çekici marka hikayelerini paylaştığı konferansta, DDI Magazine Executive Editörü Allison Embrey Medina’nın görsel turu ile de parekende dünyasında değişimin hızını daha yakından görme şansı bulacaksınız.

Konferansın diğer konuşmacılarından dünyanın en büyük gösterilerinin aydınlatma tasarımcısı olan ACT Lighting Design ortaklarından Koert Vermeulen Hires, dinamik aydınlatma trendleri ile perakende dünyasında yapılabilecekleri sizlerle paylaşacak. i-am Associates ortaklarından Bob Bayman ise Diesel, Adidas, T-Mobile, Unilever, Coca-Cola, Armani, Garanti Bankası ve diğerleri için yarattığı deneyim tasarımlarını aktaracak.

Moderatörlüğünü bu yıl da ünlü parekende stratejisti Brian Dyches’ın üstlendiği 3. Perakende Tasarım Konferansında iş dünyasının başarılı yüzleri; yeni trend, değişim, gelişim ve uygulamaları paylaşarak geleceği şekillendirmeye devam edecekler.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *