16. İstanbul Ev Tekstili Fuarı "EVTEKS 2010"

evteks 2010 istanbul ev tekstili fuarı

Ev tekstilinde % 11’lik üretim payı ile dünya üçüncüsü Türkiye’de sektör, EVTEKS Fuarı’nda buluşuyor…

İstanbul Fuarcılık tarafından TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) desteğinde düzenlenen fuara, 20’yi aşkın ülkeden yabancı katılımcı ve ziyaretçi geliyor. 20-24 Mayıs tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar, yeni pazar arayışındaki yatırımcılar için fırsat olanakları sunuyor. 2010 ev tekstili trendlerinin görülebileceği organizasyonun bu yılki konsepti “Hayatın Labirenti” olarak belirlendi.

Alanında dünyanın 2. büyük, Türkiye’de ise sektör ayırımı yapılmaksızın en büyük fuar olan İstanbul Ev Tekstili Fuarı EVTEKS; sektör temsilcilerine ve yatırımcılara yeni ticari açılımlar sunuyor. Organizasyonda Lenzing, Comersan, Tanrıverdi, Birillant, Zorlu, Özdilek, Soley ve Pierre Carden gibi 1500’ün üzerinde marka yer alıyor. Evteks 2009,

EVTEKS Fuarının katılımcı ülkeleri İspanya, İtalya, Amerika, Fransa, Hindistan, Belçika, Hollanda, Kanada, Avusturya, Mısır, İngiltere, Lübnan, Moldova, Polonya, Suudi Arabistan, Pakistan ve İran.

YABANCI ZİYARETÇİ % 10 ARTTI

CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen EVTEKS 2009’a bu yıl 100 bine yakın ziyaretçi bekleniyor. Fuara yurtdışından gelecek ziyaretçi sayısının geçen yıla göre % 10 artış göstererek 20 bin düzeyine ulaşması bekleniyor. EVTEKS’e Belçika, Yunanistan, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Polonya, Bulgaristan, Amerika, Mısır, Suriye, Rusya, Türki Cumhuriyetleri, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, İran ve Ürdün’den yoğun ziyaretçi bekleniyor.

Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın ‘Alım Heyeti Programı’ kapsamında fuarı ziyaret edecek ülkeler ise Avustralya, ABD, Arjantin, Brezilya, Çin, Danimarka, Finlandiya, Hindistan, İspanya, İsveç, Japonya, Kanada, Kolombiya, Kostarika, Meksika, Norveç, Panama, Rusya, Şili, Venezüella ve Ukrayna. Bu ülkelerden kurum ve kuruluş temsilcileri, zincir mağaza temsilcileri ve firma yetkilileri 20-24 Mayıs tarihleri arasında fuarda olacak.

2010’UN EVTEKSTİLİ TRENDLERİ

Dünyaca ünlü tasarımcı Gunner Frank ve Inkrit Berbee tarafından Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) organizasyonunda hazırlanan 2010’un ev tekstili trendleri fuarda Trend Alanı’nda sergilenecek. Ayrıca “Genç Tasarımcılar Trend Alanı’da ev tekstiline farklı bakış açılarını yansıtacak. Canan Sönmez Canik, Cenk Mommarje, Fulvio Alvisi, Inkrit Berbee ve Milou Ket organizasyonda düzenlenecek seminerlerin konuşmacıları arasında. Fuarda yapılacak etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiler www.uibtrendseminer.org ve www.itf-evteks.com adresinde.

İstanbul Ev Tekstili Fuarı’nda “Hayatın Labirenti” konsepti dahilinde 6 trend teması belirlendi. Her tema, kumaş örnekleri ve renkleriyle bir ruh hali olarak görselleştirildi. Duygu, gelenek, evrim, erozyon, soyutluk ve devrim halleri sırasıyla masumiyet, tarih, mucize, bilgelik, hayaller ve zafer ağacı ile simgelenecek.

16. İstanbul Ev Tekstili  Fuarı
Organizatör: ITF İstanbul Fuarcılık A.Ş.
Tarih: 19-23 MAYIS 2010
Yer: İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi
Tel: 0212 465 74 75
Fax: 0212 465 74 76/77

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *