“VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”ne Başvurular Başladı

“VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”ne Başvurular Başladı!

Türk Serbest Mimarlar Derneği (Türk SMD) ve VitrA, çağdaş mimarlık alanında uzun soluklu bir işbirliğine imza attı. Kuruluşlar; bu alanda bellek oluşturulmasına katkıda bulunmayı, konuyu sektörün ve kamuoyunun gündemine taşımayı, farkındalık yaratarak düşünmeye sevk etmeyi amaçlıyor. Çağdaş mimarlık projelerinin kitap halinde derlenerek kalıcı hale getirileceği VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi çalışmaları kapsamında, 2011 yılında yayınlanacak ilk kitapta, ticari yapılar ele alınacak.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kitabında, Türkiye’deki mimarların yurtiçi ve yurtdışı projelerinin yanı sıra, yabancı mimarların Türk ortaklarla Türkiye’de hayata geçirdiği projelere de yer verilecek. Mimarlar Odası üyesi mimarlar, inşaatı 2000 – 2010 yılları arasında tamamlanmış AVM, ofis binası, iş merkezi, fuar, mağaza vb ticari yapı projeleriyle başvuruda bulunabilecek. Türk SMD veya VitrA’ya yapılacak başvurular, 20 Mayıs 2011 tarihinde tamamlanacak. Kitapta, iki kurum tarafından görevlendirilen danışma grubunun oybirliğiyle seçeceği projeler yer alırken, başvuran tüm çalışmalar ise internetten geniş kitlelerle paylaşılacak.

Türk SMD ve VitrA işbirliği kapsamında, çağdaş mimarlık alanında bugüne kadar tartışılmayan konuları masaya yatırmak ve tüm paydaşları mimari üretim hakkında düşünmeye teşvik etmek amacıyla, sergi ve panel gibi etkinlikler de düzenlenecek.

Projeye katılım talebini iletmek ve proje dokümanlarına yönelik format bilgisi edinmek için

Başvuru Adresleri:

Türk Serbest Mimarlar Derneği
Ufuk Duruman
Adres: Çobanyıldızı Sokak No:5/A-3 Çankaya – Ankara
Telefon: 0312 468 66 38

VitrA
Müge Ayşe Velioğlu
Adres: Büyükdere Cad. Ali Kaya Sokak No:5 Levent – İstanbul
Telefon: 0212 350 87 31

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *